Czas na zakup podręczników

1 marca 2022

Lipiec i sierpień – z czym kojarzą się te dwa miesiące? Oczywiście, że z przerwą wakacyjną. Może dorośli nie mogą pochwalić się aż dwoma miesiącami przerwy, ale już uczniowie tak. Niby w tym czasie nie powinno się myśleć o obowiązkach szkolnych, ale jednak. W szczególności początek sierpnia to taki okres, kiedy rodzice już powoli zaczynają myśleć o “wyprawce”, która przyda się na początku września. Nie tylko, jeżeli chodzi o zeszyty, czy też o piórniki, ale również o podręczniki. W szczególności, jeżeli chodzi o komplety do szkoły średniej. Czy to możliwe, aby otrzymać gdzieś tanie podręczniki np. z Taniej Książki?

Książki w szkołach podstawowych

Tak, wszyscy doskonale już wiedzą, że o książki w szkole podstawowej już nie trzeba się martwić. Począwszy od klasy pierwszej (nauczanie początkowe) do samego końca, aż do klasy ósmej – książki otrzymuje się na początku roku od szkoły. Jest to możliwe dzięki ustawie, która obowiązuje już od kilku dobrych lat. Rodzice więc nie muszą obawiać się wydatków w postaci kilku setek, które na ogół trzeba było wydać na nowe podręczniki. Jedynie, jeżeli chodzi o książki do nauki religii. Za te podręczniki razem z ćwiczeniami, rodzice musieli samodzielnie zapłacić. Inaczej sprawa przedstawia się w szkołach średnich.

Książki w szkołach średnich

Niestety, ale tam rodzice faktycznie muszą zwrócić uwagę na to, gdzie faktycznie dostępne są tanie podręczniki. Czy to w ogóle jest możliwe? Niestety, ale szkoła średnia ma swoje wymagania. Chociaż, z drugiej strony nie można odmówić dziecku chęci kontynuacji nauki. Na szczęście – w obecnych czasach, bez problemu znaleźć można księgarnie (np. te specjalizujące się w sprzedaży internetowej), gdzie książki razem z obowiązującymi zeszytami ćwiczeń, dostępne są w niskiej cenie. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć. Może też warto się zorientować, czy w przypadku zamówień większej ilości, nie można negocjować specjalnej ceny. Dzięki temu zawsze uda się zaoszczędzić przysłowiowych kilka groszy do portfela.

 

Tagi
Kategoria Tanie podręczniki